Wersja angielska: wprowadzenie / English-language version home page

      Wprowadzenie     Wladyslaw Bednarowski     Stypendia Fundacji     Powiernicy i sekretariat    


 

Fundacja im. Wł. Bednarowskiego
 
.

  Fundacja powstała w 1999 roku.   Jej celem zasadniczym jest rozwój nauki przez ułatwianie kontaktów między polskimi naukowcami (zwłaszcza z dziedziny filozofii i nauk pokrewnych n.p. anglistycki i sztuk pięknych) a naukowcami szkockimi przez wspieranie wizyt polskich naukowców, jak też przez wspieranie innych inicjatyw sprzyjających rozwojowi nauki w Polsce.

  Główną działalnością Fundacji jest przyznawanie stypendiów umożliwiających pobyty naukowców polskich na szkockich uniwersytetach, by udostępnić im źródła anglojęzyczne i stworzyć, przez osobiste kontakty, możliwość wspólpracy.

  Od roku 2000-go po dzień dzisiejszy przyznano czterdzieśi cztery stypendia,   Findacja taże wsparła udział polskich filozofów w konferencjach „Joint Session” (Aberdeen, 2007; Stirling, 2013) i była współorganizatorem,wraz z uniwersytetem Warszawskim, polsko/szkockiej konferencji n.t. epistemologji i filozofji politycznej w Warszawie w 2014r.   Findacja roważa inne sposoby wpierania naukowców polskiech.   Informacje o stypendiach są na stronie „Stypendia Fundacji”.

 
OSCR (Szkocki urząd spraw charytatywnych) no: SCO29376


Góra strony